instagram

Nasza kuchnia – kosztorys

Zrobiliśmy projekt szczegółowy zabudowy do kuchni. Trzeba było trochę zweryfikować wymiary oraz układ w stosunku do tego co było na pierwszej wizualizacji. Projekty wykonawcze zawsze odrobinę się różnią od koncepcji. Obniżyliśmy zabudowę, żeby zostawić trochę więcej miejsca na swobodne odprowadzenie ciepła górą zza piekarnika. Będziemy robić trzy osobne szafki, zamiast jednej szerokiej szafy – będzie prościej ją złożyć w poziomie, a potem postawić w pionie. Na końcu wszystkie szafki razem ze sobą skręcimy.

Model

Zrobiliśmy także kosztorys. I tak:
– zamówienie dociętej płyty meblowej wraz z oklejaniem obrzeży oraz płytą HDF wyniesie około 900 zł.
– okucia, uchwyty, siłowniki, szuflady, cargo to koszt około 1500 zł
– czarne fronty (drewniane półki malowane farbą tablicową) oraz półka na wino to koszt około 230 zł.
w sumie wychodzi 2630 zł.

Fronty białe wykonamy ze starych frontów drewnianych, więc do kosztorysu nie wliczamy.
Z ciekawości, jak to się ma do cen proponowanych przez profesjonalne studia meblowe, wysłaliśmy zapytanie do kilku z nich.

adp_szafa

I tak zaproponowane oferty mieszczą się w granicach od 4800 zł do 9750 zł. Były to ceny wliczające koszt frontów białych. Oczywiście różnice między nimi wynikają częściowo z zaproponowanego wyposażenia oraz rodzajów frontów (lakier vs okleinka). Przykład: szafka cargo może kosztować 640 albo 1500 zł, do szafek górnych można zastosować siłowniki nie wymagające stosowania zawiasów (koszt ok. 100zł), a można też zastosować zawiasy+ zwykłe siłowniki gazowe+hamulce (trochę więcej pracy, ale koszt ok. 30 zł). Zawsze trzeba znaleźć ten złoty środek między jakością i ceną, tak żebyśmy z każdym otwarciem szafki się nie wściekali, że się coś nie domyka, ale żeby też nie zapłacić jak za zboże. Ostatecznie jednak zróżnicowanie cenowe ofert jest i tak dość duże.

Czy zmieścimy się w założonej kwocie? Zobaczymy już niedługo. Mała zaczyna pełzać, czas się wziąć do roboty!

0 Comments

Leave Your Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*